| Grgegrge a întrebat:

Buna ziua TPU. Vin si eu cu o intrebare. Am pierdut un card de meniu unicredit. Doamna de la ghiseu mi-a umblat pe telefon, mi-a activat NFC, pentru aplicatia MobileBanking Unicredit si a zis ca o sa mearga asa. Daca eu mai am aplicatia George BCR, de unde stiu eu cand pun telefonul la scanner, din ce aplicatie imi trage $?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum naiba ai pierdut acel card? Mergi la BCR si spune le lor eventual sa blocheze cardul fizic ca daca cineva il gaseste sa nu il poata folosii. Si sa iti faci alt card cum l ai vut pe acesta pe care l ai pierdut.

| ioana748 a răspuns:

Cand platesti selectezi cu ce card platesti apoi apropii de pos.