| miki_6623 a întrebat:

Care este treaba cu gevery sim la iphone 4, de ce toata lumea se fereste de el? si care sunt stearile pentru el ca nu inteleg, unii zic ca fara setari ca isi ia semnal automat etc... nu inteleg, si care e chestia cu sunatu la 112 sa prinda semnal?

3 răspunsuri:
| charleslouboutin a răspuns:

Nu fuge nimeni de ele, sunt mai multe variante de Gevey, unele mai bune altele mai proaste. Unele dintre ele au probleme cu semnalul, in plus Gevey Sim merge doar pe anumite versiuni de baseband, drept urmare e mai complicat de facut update sau restore. Cat despre sunatul la 112, in momentul in care apelezi, telefonul isi ia semnal si cartela ta trebuie sa cloneze un cod astfel incat sa ti se deblocheze telefonul. Personal am avut iPhone cu Gevey si nu am intampinat probleme. Dar daca esti mai nepriceput mai bine iti iei neverlocked direct.

| yourFanta a răspuns:

Nu este in totalitate stabil precum o decodare oficiala.

| relian a răspuns:

Pai ce iti trebuie Gevey sau cumsemainumesc? Fa decodare cu cydia si e gratis o faci tu singur.In rest indiferent cu ce decodezi telefonulo sa mearga asa cum ar merge daca ar fi decodat.Si daca incerci sa faci update cum cineva zicea pe aici stai si te uiti la el dupa.Deci nu incerca sa faci asa ceva, adica sa decodezi de genul asta si dupa sa faci upgrade la alt ios. Daca stii ca vei face upgrade atunci decodeaza factory.Altfel vei pierde f multi bani.Deci daca nu te pricepi fa decodare factory si nu o sa mai ai probleme dupa.