| JamesWatson a întrebat:

Ce ați alege între Samsung Galaxy A70 și Galaxy A9?
Și motivul alegeri.
Mulțumesc

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Eu aș alege altceva.
Procesoarele Exynos sunt slăbuțe și consumă mai multă energie ca un Snapdragon.

| KLiNK a răspuns:

Eu as alege A9. Intr-adevar, ansamblul hardware este mai performant pe A70 (cel putin la procesor). Problema se pune atunci cand compari marimea telefoanelor. A9 este un telefon mare, foarte mare chiar. A70 e putin mai lung si mai ingust. Eu as merge pe A9 pentru camera. Camere mai exact. Ai pe spate camera wide, telephoto (adica zoom 2x optic), ultra-wide si depth sensor. Nu stiu de ce au pus baietii depth sensor cand telefonul deja are telephoto (care ar trebui sa faca aceeasi treaba), dar in fine. Ansamblul hardware pe A9 este decent. Nu te incanta dar nici nu dezamageste. Daca vrei joculete, fugi si ia un A70. Pentru fotografii si daily stuff mergi pe A9.