| andreinr1 a întrebat:

Ce este softul la telefon funda!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Softul la telefon este si sistemul de operare cum ti-a spus individul de mai sus dar este si alt program instalat pe langa. De exemplu Viber, Bitdefender, etc. Diferenta este este ca se numeste S.O. (sistem de operare) sau aplicatie.

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Softul la telefon este sistemul de operare al acestuia de exemplu la unele telefoane este Android, la altele iOS, la altele Windows Phone sau alte sisteme proprii.winking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sistemul de operare, la fel cum este Windows ul pentru pc uri

| DisturbeDd a răspuns:

Ios la iphone, android sau windows phone la Nokia..., ca windows, linux. pentru pc