| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Ce inseamna Mod Avion?

2 răspunsuri:
| Paraschivstefan10 a răspuns:

Mod Avion este o setare a telefonului care atunci cand o activezi iti blocheaza tot ce inseamna wi fi si telefonul nu mai transmite interferente sau unde. De aceea este bun in avion cand stewardu te pune sa dai telefonul pe mod avion, ca sa nu trimitic unde.

| anonimg a răspuns:

In mod avion telefonul ramane deschis, si poti umbla prin meniul lui.
Dar nu poti sa primesti si nici sa faci apeluri telefonice, sms; deci nu poti folosi internetul de pe cartela.
Dar daca exista wifi in avion, poti sa folosesti internetul prin wifi. Daca nu exista wifi in avion, nu poti decat sa te uiti la pozele si videoclipurile din telefon, si sa asculti muzica pe care o ai in el.