| Mirceadumb a întrebat:

Ce parere aveti de Samsung s7 edge? isi merita banii? se blocheaza? dar iphone 7 / 6s. Inca o intrebare. daca duci iphoneul la garantie in cat timp ti-l da inapoi? iti da alt produs nou? poti sa dai iphoneul vechi la Buy Back plus bani pentru a lua altul nou?

1 răspuns:
| Botan a răspuns:

Salut! Depinde într-o oarecare măsură de tine. Dacă ești genul de utilizator căruia îi place să-și instaleze multe aplicații (cum sunt eu), atunci aș zice să mergi pe un S7 Edge, fiindcă are memorie internă de 32GB (ca și Iphone7), doar cu plusul pentru Samsung, fiindcă poți insera card de MicroSD până la vreo 256 GB. O altă idee ar fi că S7 Edge are memorie de 4GB Ram, în timp ce un Iphone 7 are doar 3GB Ram, un alt plus pentru SM. Din punct de vedere al capacității bateriei, un alt plus pentru S7 care are undeva pe la 3600 mAh, iar Ip7 are 2900 mAh, deci S7 Edge se descarcă mai greu. Eu aș da banii pe un S7 Edge. Se merită, doar că are ceva probleme cu camera. Spre exemplu, dai pe camera foto și primești un mesaj (Warning! Camera Failed), dar dispare cu Factory Reset.În rest, n-am prea avut treaba cu el, în gaming se descurcă bine. Acuma ziceai de iphone 7/6s. Dacă ar trebui să alegi dintre cele două aș opta pentru iphone 7. De ce? Cameră mai buna, baterie mai rezistentă (15-20% peste iphone 6s) și culoarea neagră foarte elegantă. Desigur, costă vreo 3000 de lei, dar e o variantă. Din păcate lucrul cu garanția nu ți-l pot explica, dar așa din punct de vedere tehnic, cam asta ar fi ideea. Dar repet, gândește-te bine. Dacă vrei multe, multe aplicații alegi S7. Dacă nu, te poți reprofila. Toate smartphone-urile pe care le-ai menționat sunt elegante.