| Andreidașchevici112 a întrebat:

Ce părere aveți despre telefonul oppo a 15?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Una din regulile TPU este sa scriem corect gramatical. Alta este sa nu facem reclama. Le-ai incalcat pe amandoua. Crezi ca este normal?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia vezi ca ti s-a sters raspunsul. De ce crezi oare? De aia ca nu esti tu psiholog sa chemi pe cineva sa vorbeasca cu tine. Si chiar daca ai fi psiholog aici este interzisa reclama. Si eu n-am spus ca ti-ai facut reclama pe telefon ci pe TPU. Tu citesti si nu intelegi? Asta-i grav! Si cand m-am mai luat de tine? Ai scris "iarasi". Ai mai avut un cont si tot asa te-ai comportat? Cat despre injuraturi sper sa n-o faci altfel zbori de aici. Abtine-te!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! "ști " se scrie "știi". De figuri de stil ai auzit? Este o figura de stil in a zice cuiva ca zboara. Se pare ca ai trecut peste orele de limba romana! Vai si amar!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Unde am chemat eu sa vorbesc cu mine?" Esti ca fata lui Basescu (EBA): "Pot să fie oameni care nu vor să vorbesc cu tine.". Ce drac ai facut la scoala?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Omule! Cand ai fost ultima data la un control medical? DEX-ul precizeaza: "A zbura de undeva = a fi forțat să părăsească un loc (în special un post, o slujbă, etc)." Tu n-ai mai auzit un sef spunandu-i unui angajat: "ai grija cum te porti ca altfel zbori de aici"? Dar si dupa raspunsurile astea, cu tona, se vede ca ai ceva probleme de gandire. Esti sigur ca esti ok?

| NLS a răspuns:

Spune ce buget MAXIM ai de cheltuit pe telefon, si s-ar putea sa existe o varianta mai buna.

De fapt, aproape sigur exista o varianta mai buna:

https://www.pcgarage.ro/......hite-gray/

Eu am avut pentru 1 an un Redmi 9T,
si am luat inca un Redmi9T si doua Redmi 9 pentru o ruda si alti membri ai familiei.
A fost un telefon ok, avea mici lipsuri, dar per total, a meritat banii (700-800 RON).
Redmi Note 11 este peste Redmi 9T la mai multe capitole: procesor, luminozitate ecran, tip ecran, viteza de incarcare.

Camerele foto in schimb, nu sunt prea de lauda la nici un telefon ieftin (nici la Xiaomi, nici la Oppo, nici la altele).
(poate daca ai instala GoogleCamera... ar fi mai bine)

Sunetul este de top la ambele Redmi (garantez asta, am vazut ce poate 9T, nu e cu nimic mai prejos de telefoanele de 5-6 ori mai scumpe).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este destul de slăbut in specificații, chiar execrabil, doar daca nu îți permiți altul e o varianta.
I-ați Oppo Reno 4 lite daca nu îți permiți un flagship,este un telefon super,calitatea video e demențială,este Amoled, se vede că pe Samsung, sunt impresionat de acest telefon, și e super fast, se 'mișcă' impecabil