| 1234568807 a întrebat:

Ce poate fi daca telefonul meu incepe sa ruleze reclame random si pozele din galerie se vad albastre in casuta de poze?

7 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Probabil că e vreun adware.
Ar fi cel mai ok sa salvezi datele pe pc sau pe alt telefon și să îi dai un reset din fabrica.

| VoidEternal a răspuns:

Reset la setarile din fabrica. Mai sunt modele de telefoane foarte foarte ieftine care au incluse soft-uri ce iti fac push la reclame, instalate direct in sistemul de operare. Caz in care nu prea ai ce sa mai faci.

| 1234568807 explică (pentru VoidEternal):

Am telefonul asta de cativa ani si reclamele au aparut in urma cu cateva zile, iar virusi nu aveau de unde sa fie ca nu am instalat aplicatii necunoscute, etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la pornache

| literallythesamebruh a răspuns:

Cel mai probabil o aplicație rulează aceste reclame. Vezi ce ai instalat ultima oară și ce permisiuni ai acordat aplicațiilor respective.

| vlllaaddd a răspuns:

Instaleaza un antivirus si dai sa scaneze

| 1234568807 explică (pentru vlllaaddd):

Am instalat dar zice ca telefonul nu are probleme