| Xmen22 a întrebat:

Ce sa aleg intre un Samsung a54 sau Motorola edge 40 sau ce alt telefon sa iau până 1800-2000 lei?

17 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Samsung galaxy A14 e bun

| Frank51 a răspuns:

Du-te în altex, mediagalaxy și vezi pe pielea ta cum este fiecare telefon. Îl simți în mână îl butonezi și decizi în funcție de care îți place.

| Holiday a răspuns:

Samsung s10, sau s10+.

| adryang78 a răspuns:

Am un Motorola G3 de peste doi ani și sunt extrem de mulțumit de el. După ce am avut câteva modele de Samsung, pot să-ți spun că recomand Motorola cu toată încrederea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung a 54!
Motorlola edge 40 are ecran curbat, o sa fie un cosmar cu foliile. Dar are si un procesor superior fata de a 54 si stock ui. Daca avea ecranul plat as fi luat Motorola.

| Xmen22 explică (pentru anonim_4396):

Xiaomi redmi note 12 pro plus ce părere ai?
Sau poco

| anonim_4396 a răspuns (pentru Xmen22):

Eu am pocox3 pro. Da a fost ieftin si bine doatat mai ales pe partea de procesor. Dar nu o sa mai imi iau niciodata xiaomi. Sistemul miui este oribil. Pe lang buguri mici, am avut si unul major, si nu doar eu ci sute de mii de useri. ( se restarta telefonul) am grezut ca sa defectatat, dar am aflat de pe net ca era de la miui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot Samsung votez și eu. Și mama are Motorola. Da, subscriu! Nu merge rău. Dar pe mine nu m-a convins ca vreodată sa trec la Motorola. Acum am doua Samsung ( A71 4G și A52s 5g.)

Mororola are meniul greu, mai ales pentru unul ca mine acomodat cu meniul Samsung. Totul e diferit, zici ca este alta planetă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Motorola au meniu stock. La fel ca google pixel. Meniul este foarte simplu, dar probabil tu te-ai obisnuit cu one ui de la Samsung, si din cauza asta ti-se pare ciudat. Eu de 3 ani am xiaomi x3pro, dar imi este clar ca nu o sa mai aleg xiaomi, miui este un dezatru. La bugetul meu o sa imi iau ori Motorola ori Samsung. Plus ca astea au si ip67, fata de chinezarii. Daca banii nu ar fi o problema, cu siguranta as alege iphone.

| literallythesamebruh a răspuns:

Samsung Galaxy A54 NU își merită banii. Îți recomand un Xiaomi cu specificații bune sau un Realme. Merge și Motorola, dar din moment ce nu am testat vreodată un telefon de la ei, nu îți pot oferi o părere exactă. Du-te într-un magazin și testează singur.

| Xmen22 explică (pentru literallythesamebruh):

De care Xiaomi?

| Holiday a răspuns (pentru Xmen22):

Oricare, tot chinezarie e.hee hee

| Skarr a răspuns:

Intre alea 2 Samsung clar.
Dar eu nu sunt fan Samsung la telefoane ieftine. Decat s23 ultra sa zicem.
Mult mai bun e Xiaomi Redmi note 12 pro+
Eu am avut Xiaomi Redmi note 10 pro vreo 2 ani si a fost bun, facea poze ok, sunetul se auzea tare, ecran decent. Atat ca avea 64gb stocare.
Eu personal nu am avut probleme cu interfata MIUI
Si Xiaomi de obicei iti ofera mai multe la pret mai ieftin

| FindMyName a răspuns:

Samsung a54 părerea mea.
Și mama are Motorola, nu ii merge rău. dar nu e chiar cel mai ok.
Eu merg cu Samsung, ca și eu am laughing

| nyoentox2002 a răspuns (pentru FindMyName):

Eu am Motorola edge 30 ultra am dat vreo 3000 lei

| Catlove33 a răspuns:

Salut, Samsung a54 părerea mea.

| reeliixxxx a răspuns:

Salut!
Ti as sugera sa iei un Samsung A54, e destul de bun, si eu o sa cumpar curand
Dar daca vrei sa faci o comparație intre cele doua, ți as recomanda sa cauti gsmarena pe google
Sper ca ti am fost de ajutor happy