| kiki_4668 a întrebat:

Cine stie sa repare telefoane cat m ar costa sa duc un galaxy fit care a intrai in apa, sa vada ce are?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Adios. Reparatia e practic: un telefon nou. Samsung nu e Nokia, care is mai rezistente la asa ceva(chiar daca is modele noi).

| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu prea cred ca mai are sa ii faca ceva, pentru ca daca nu se mai deschide inseamna ca s-au ars niste circuite in el. Daca te duci la un magazin care repara telefoane, te duci si ii intrebi daca mai poate sa iti faca ceva la el ca l-ai scapat in apa si nu se mai deschide, dar cel mai sigur o sa iti spuna ca nu mai au ce sa ii faca. Eu zic sa faci altfel, scoate capacul din spate si bateria si lasa-l asa vreo 2-3 zile, dupa care le pui la loc si incerci sa il deschizi, daca nici asa nu merge inseamna ca s-a stricat de tot si nu mai ai ce sa ii faci. Funda?

| ImperyusX a răspuns:

Si eu am avut norocul de a-mi intra la apa telefonul (Nokia Asha 201) era pe umbrela si o incepus sa bata vantul (s-a dus direct in lac.) : i-am scos tot ce se putea scoate, baterie, cartele, card etc., l-am pus la uscat si dupa ce s-a uscat am incercat sa-l deschid (nu mergea) dupa care l-am bagat la incarkat acasa si a mers laughing