| Alex4322 a întrebat:

Cum fac downgrade la softul de iOS 7, 9, 10, 11 și 15 pe iPhone 5s, 6s, 7, X și 13?

1 răspuns:
| Mirela78 a răspuns:

Descărcați și desfaceți fișierul IPSW pentru versiunea de iOS pe care doriți să o instalați.
Conectați dispozitivul dvs. la un computer.
Deschideți iTunes sau Finder pe computer.
În iTunes sau Finder, faceți clic pe dispozitivul dvs. în panoul din stânga.
În iTunes, faceți clic pe fila "Rezumat".
În Finder, faceți clic pe butonul "Rezumat".
În iTunes, țineți apăsată tasta Shift (Windows) sau Alt (Mac) și faceți clic pe butonul "Restaurează".
În Finder, țineți apăsată tasta Option (Mac) și faceți clic pe butonul "Restaurează".
Selectați fișierul IPSW pe care l-ați descărcat în pasul 1.
iTunes sau Finder va începe să restaureze dispozitivul dvs.