| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac sa nu îmi mai ocupe aplicația Whatsupp atâta spațiu? Telefonul îmi cere sa eliberez spațiul odată la 4 zile!

6 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Daca telefonul își face backup regulat la conversații,sa știi că ele se vor salva și pe telefon,pe lângă faptul că se vor salva in drive.
De aceea,daca vrei sa mai eliberezi spatiu,te poți duce în fișiere >Android>media >WhatsApp>ștergi tot ce e acolo.
Daca vrei sa mai eliberezi spatiu suplimentar, incearca sa ștergi memoria cache a anumitor aplicații(cum ar fi Facebook, messenger, insta)
Pentru a face asta
Trebuie sa te duci in setări >Aplicații>selectezi aplicația pe care o dorești >cauți "stocare" și apeși pe șterge memoria cache, nu apeși in altă parte.
Daca e, ia-ți un card de memorie.
Bafta!

| cfrtobias a răspuns:

Cumpara telefon nou cu memoria mai mare si daca poti cu card sd

| carevaescu a răspuns:

Intră în setările aplicației, în meniul date, și acolo vei găsi opțiunea de a șterge fișiere. Poți parcurge un proces de a șterge fișierele inutile ție.

Dacă ai foarte multe conversații de grup, este util ca din când în când să ștergi istoricul conversației împreună cu fișierele media din ele.

| literallythesamebruh a răspuns:

Oprește salvarea automată a fișierelor din conversații/grupuri în memoria telefonului.

| Pitbull27 a răspuns:

Cumpără un card de memorie compatibil cu tipul tău de telefon.