| dubfreeromaniasmoke a întrebat:

Cum pot dezinstala aplicatiile care sunt intalate atunci cand cumperi telefonul nou?

Răspuns Câştigător
| Irinelp a răspuns:

Tine degetul apasat pe aplicatia dorita pana iti apare sus in stanga dezactivare si cand apare dezactivare muta cu degetul aplicatia acolo unde scrie dezactivare pentru a o dezactiva.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu poti. Trebuie sa-l root-ezi si atunci pierzi garantia.

| Hammurabi a răspuns:

Unele aplicatii care vin cu sistemul de operare nu pot fi dezinstalate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele bloatware-uri le poți șterge ca orice aplicație. În alte cazuri telefonul trebuie rootat. Caută tutoriale de rooting pentru telefonul tău. Dar, trebuie să fii atent, să nu ți-l strici, iar garanția pe partea e software este pierdută(teoretic, practic dacă apuci să scoți root-ul îl poți trimite la garanție liniștit).

| Cristian_Tanase_1977 a răspuns:

Resetand tel.din meniu.