| oldschoolrom a întrebat:

Cum pot sa fac o cartela sim in una microsim chiar daca nu este cartela de la o retea mobila? Este o cartela primita de la RCS-RDS printr-un modem ca am internet Fiberlink 1000 si primesc gratis un modem de la ei cu o cartela introdusa in obiect iar eu am scos cartela SIM din modem ca sa-l bag intr-un telefon dual-sim.

4 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

1. Ce te face sa crezi ca acea cartela nu este de la retea mobila? De la ce este atunci?
2. Ce legatura are daca e de la o retea mobila sau nu? Exact la fel se face.

Te duci la un magazin Vodafone, Orange, telekom, RDS, etc. si le zici sa ti-o taie (cartela).

| viotedy a răspuns:

Te duci la rds sa ti-o schimbe/taie.Au toate marimile acum.

| onix33 a răspuns:

Sau daca ai deja un microsim o tai singur...am auzit ca se mai practicawinking

| helpfriends a răspuns:

Salut,
Aici ai mai multe optiuni :
1) daca mai ai o cartela microsim pune una langa alta si decupeazo cu o foarfeca.
2) te duci la un magazin de telefonie, Orange, Cosmote...
3) iti cumperi un capsator pentru cartele microsim, se gasesc.