| denisTiky a întrebat:

Cum pot sa-mi schimb cartela de la Orange la Vodafone si sa raman cu acelasi numar de telefon?
(Nu am abonament la Orange)

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa faci operatiunea numita portare

| denisTiky explică (pentru suntserios):

Am vazut ca se poate si online, dar numai daca cumperi telefoane de la ei. Si implicit trebuie sa ma bag intr-un abonament. Se poate face portarea si fara un astfel de abonament?

| gabicoo a răspuns:

Te portezi. Mergi la un magazin Vodafone și îți explică ei.

| ReddY25 a răspuns:

Va trebui să te portezi cum au scris și colegii mai jos

| Dragobeta a răspuns:

Portarea e solutia. Numai ca, firma la care te duci iti va impune abonament. Daca iti convine, bine.

| Cipi1212 a răspuns:

Trebuie să te înțelegi cu cei de la Vodafone și aceștia cu Orange. Așa a făcut mătușa mea doar că invers. De la Vodafone la Orange.

| jsjsjsnbdi a răspuns:

Pai daca vorbesti cu cei de la oranje in schimbul unor bani o sa il rezerve pe numele tau adresa ta gmail ul tau si astea.Dar nu merita ca poate costa si 300 de lei asta...

| Rutmegami3 a răspuns:

Îți faci abonament la Vodafone și le spui că vrei să îl faci pe acest număr. Ei îți vor da o cartela cu numărul dorit de tine.