| Ralucabejan17 a întrebat:

Cum pot șterge un nr de telefon de pe cartela SIM că mă chinui de o oră prin toate setările și nu mă lasă

5 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Daca e in agenda simului, nu prea l poți șterge, dar daca te referi la numărul de telefon de pe telefon, e destul de simplu
Deci?

| Dragobeta a răspuns (pentru Hyperion7):

Se poate si de pe sim. Eu numai pe sim le tin.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Dragobeta):

La mine nu găsesc setarea de a șterge direct de pe sim(am android)

| Dragobeta a răspuns (pentru Hyperion7):

Vezi ce i-am raspuns.
Eu, tot android.

| Dragobeta a răspuns:

Acum, depinde si de telefon, de meniurile sale.
Intra in agenda. Si ori ai sus in dreapta la cele 3 punte o optiune de "sterge", ori intri pe contact si apesi lung pe nume. Apare un meniu scurt unde ai si stergere.
Or mai fi si lte variante la alte telefone, dar nu le stiu.
In ultima instanta, bagi cartele intr-un telefon cu butoane si de acolo se sterge foarte simplu.