| Catalinene22 a întrebat:

Cum setez telefonul pe GPRS adica sa sa mearga netu? Funda.La ce numar trebuie sa sun?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, telefoanele sunt automat setate ca să mergă pe conexiunea de date GPRS, atunci când nu este folosită conectarea wi-fi.

Poate te referi la activarea netului şi la setările aferente...

Precizează EXACT denumirea telefonului şi reţeaua, precum şi dacă ai cartelă PrePay sau abonament.

În funcţie de acestea îţi voi spune cum activezi netul şi ce setări sunt necesare.

Toate cele bune.

| R3DAOT a răspuns:

Da ai Orange uite asa : suni la *100# mergi la servicii si puk sau simplu servicii apoi la setari de date -> setari automate -> scrii brandul telefonului -> scrii model; ul telefonului -> astepti mesajele de confirmare si dau salvare -> daca iti cere parola, parola este 0 sau 000

sau suni la 484 ( apelul este contracost )

| Nan11 a răspuns:

Pai daca i Vodafone cand bagi cartela in tel iti trimit ei niste mesaje printre care si setarile de net ce trebuiesc salvate, daca ai frog dai mesaj gol la 9691 si salvezi al doilea mesaj pe care il primesti si la cosmote nu stiu