| Lala20 a întrebat:

Daca am in abonamentul Orange, inclusi 350MB, pot sa ii folosesc si din strainatate (Turcia)? Sau acolo ma pot conecta doar la wi-fi, caci altfel fac costuri?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Traficul din abonamentul tau, cei 350 Mb, ii vei putea utiliza doar pe teritoriul Romaniei. In afara tarii se percep alte tarife, in functie de zona in care calatoresti. Mai multe informatii despre optiunile de internet in roaming, gasesti aici: http://www.orange.ro/roaming/gprs-roaming-ro.html sau poti apela gratuit Serviciul de Date 408.

O zi buna,

Orange Helper

| Lala20 explică (pentru OrangeHelper):

Multumesc frumos! Si optiunea cu 60 de minute internationale cu 3 euro, daca o activez, voi putea suna din Turcia in Romania fara alte taxe?

6 răspunsuri:
| D3letrix a răspuns:

Trebuie activat roaming-ul.Este aceeasi situatie ca atunci cand vrei sa suni dintr-o tara straina in Romania si asa mai departe.

| Lala20 explică (pentru D3letrix):

Mi-este activat roaming-ul! Asta inseamna ca pot folosi fara nicio problema acei 350MB? Sau totusi, ce taxe se percep?

| D3letrix a răspuns (pentru Lala20):

Daca este activat atunci nu ai nici o problema. Poti folosi acei 350 mb fara alte taxe

| Lala20 explică (pentru D3letrix):

Si daca tot veni vorba, nu stii daca minutele internationale pot fi folosite sa sun din Turcia in Romania? Ma refer la o optiune cu 60min internationale, activata cu 3 euro, la Orange (eu am abonament)?

| D3letrix a răspuns (pentru Lala20):

Da,pot fi folosite.Din moment ce ti se aloca un numar X de minute internationale, le poti folosi fara nici o problema.