| Valyasdfg a întrebat:

Daca resetezi un telefon el avand 25 la suta baterie, atunci telefonul memoreaza acel procentaj si nu incarca mai mult? Chiar ma tine jumatate de zi 25 la suta dar pana la 25, 30 incarca normal, dupa care o ia razna in cateva minute e 100, tot asa si la descarcat....de la 100 pana la 30-25 se descarca repede dar dupa aia se descarca greu/normal, ce poate fi? Eu am resetat telefonul si cred ca s-a memorat la 25-30.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai pe scurt: bateria e pe "ducă". Ia-ți alta

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da dar il poti tine in priza. In felul asta nu risti sa se inchida. Cat despre faptul cu bateria ai mai multe optiuni:
- incearca cu aceast soft: http://bit.ly/2PKMijG;
-schimba bateria;
-resofteaza telefonul.
Eu le-am scris in ordinea in care ar trebui incercate. Numai la un service isi pot da seama. Prin resetare nu se memoreaza nimic. El isi revine la setarile din fabrica.

Bula
| Bula a răspuns:

Update-area si resetarea telefonului se face cu bateria incarcata complet SI cu incarcatorul cuplat.
Astfel se elimina posibilitatea calibrarii false a indicatorului de incarcare (si multe alte neplaceri posibile).
Daca nici dupa aceea nu indica normal, atunci bateria poate avea o celula moarta (si trebuie schimbata), SAU indicatorul este defect /dereglat.

| Valyasdfg explică:

Pai...am luat alta dar se pare ca face la fel, sau ei mi.au trimis una defecta