| numesiprenume0 a întrebat:

Daca setez deblocarea prin amprenta la telefon ca metoda alternativa o sa fie deblocarea prin cod sau model... daca codul este gresit de aproximativ 15 ori in serii de cate 5, cu pauza de 30 secunde telefonul se blocheaza. Corect?
1. daca este blocat il pot reseta cu amprenta? 2.cum il deblochez?

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

In afara de amprenta mai trebuie sa setezi pin sau model.
Daca amprenta da gres poti intra pe telefon cu cealalta modalitate setata. Telefonul se blocheaza doar temporar si doar pentru amprenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta se întâmpla cu telefoanele mai vechi de 2014. Codul/modelul le puteai folosii doar dacă erai logat cu o adresă de email, iar în caz că le greșeai puteai solicita un cod. Dacă nu aveai acces la adresa telefonul rămânea blocat permanent iar hard-reset ul fiind singura soluție.