| Hyperion7 a întrebat:

Daca sunt utilizatori de Samsung A52s,care este părerea voastră despre acest dispozitiv? Merita cumpărat? Și dacă da, la ce capitole sta cel mai bine?

Răspuns Câştigător
| 47red a răspuns:

A52s a fost unul din cele mai reușite modele din seria A5X. Înca se mai ține bine și aici ma refer că mai are actualizari software, Snapdragon 778G și alte puncte forte. Per total repet faptul ca e un midrange reusit chit ca are aproape 2 ani de la lansare. Ce a fost nasol la a53 a fost faza ca la lansare nu a fost bine optimizat exnos-ul, exact cum a patit si a54 dar s-au remediat și a54 e cu mut peste. Daca doresti ceva mai nou recomand A73, A34 (eu îl am în varianta 8/256 si sunt super mulțumita) și A54 însa a52s mai are 2 actualizari software.

21 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai pune un ban, ia-ți A54 " Merita cumpărat"

| Frank51 a răspuns:

Nu am a52s însă am văzut la foarte multă lume, la prieteni. Mi se pare un telefon bun la prețul ăsta, are display bun. La eMAG îl poți lua la 1300 resigilat.

Spre exemplu eu pe S23 ultra am dat 4550 lei resigilat, în mod normal când l-am luat eu prețul normal era 5800, și telefonul are o zgârietură aproape microscopică lângă cameră.

| Holiday a răspuns:

La banii aia, gasesti S10+ care inca e destul de mult peste A52s.

| Hyperion7 explică (pentru Holiday):

Inițial mă îndreptam spre un S10+,însă daca e sa vorbim de el la mana a doua, e destul de riscant, având o oarecare vârstă.

| Holiday a răspuns (pentru Hyperion7):

Nu la mana a doua. Nou e la 1820 lei.

| Hyperion7 explică (pentru Holiday):

Aveți S10+? Daca da, cum e?
Că de review-uri de pe net sunt satul crying

| Holiday a răspuns (pentru Hyperion7):

Da, am avut. Acum e pe la maica-mea. La vremea lui era foarte bun. Acum e bun. Oricum, inca e peste orice model Samsung din seria A.

| DeMicUnCălător a răspuns:

In termen popular Samsung A52s este un telefon mobil.
Dar te înțeleg și pe tine. Ești un tip prea sofisticat pentru a folosi același limbaj cu noi restul

| Hyperion7 explică (pentru DeMicUnCălător):

Eu consider că folosesc un limbaj uzual big grin
Incerc să mă fac înțeles, atât când vine vorba de întrebări, dar cât și de răspunsuribig grin
Btw,

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru Hyperion7):

Da. Te faci foarte înțeles. Mai ales când ești apelat pe dispozitivul Samsung.Lol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu de A52, dar eu am A51 din anul 2020. Încă merge bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu ti-ai lua a 34?!
+Baterie
+Procesor
+Ip67
Pret : 1500 ron, mi-se pare best buy.

| Hyperion7 explică (pentru anonim_4396):

Mi se pare mai urat decât A52s.
Plus că da, poate are acele plusuri, dar nu știu ce să zic, sunt cam reticent in ceea ce privesc noile telefoane Samsung, mai ales de la generația A33/A53

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hyperion7):

A54 atunci. Dar cam scump 1800 ron, parca. Din ce am vazut si pe gsmarena si parereri random, ar fi cam cel mai bun midranger. Ai putea sa bagi un ochi si pe Motorola.

| Hyperion7 explică (pentru anonim_4396):

A54 are o camera puțin slăbuță și nici cele de la Motorola n-au cele mai strălucite camere.
Motivul pentru care as vrea sa iau un telefon sunt exclusiv autonomie, camera și ecran, restul nu contează

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu cât de Ip67 este, dar cum a ajuns un pic de apa în portul încărcare usb ( din greșeală), cum a apărut notificare pe ecran ca s-au detectat lichide, sa ma asigur ca nu conectez încărcătorul până când portul nu este uscat și etc.

În rest folosesc și A52s și A71 4G. Ca performanță în Antutu Benchmark A52s a scos scor mai bun. Destul de gros și greu în comparație cu A71. In rest nu este mare diferență între ele, poze la fel, filmează la fel. Bateria este bună.

| literallythesamebruh a răspuns:

Galaxy A52s este un telefon ok, greu de crezut, având în vedere că face parte din seria A de la Samsung. Are un display bun, baterie ajutată de procesorul care este unul eficient, nici camerele nu sunt rele. Totuși, îți recomand ceva mai nou, Este un telefon lansat în 2021. Dacă ești împăcat cu faptul că acest telefon va rămâne la Android 14 (din spusele celor ce au făcut review, probabil va primi și mai departe), atunci acesta este telefonul tău. L-am butonat ceva timp și am rămas plăcut surprins. Pentru un medium user este complet recomandabil. Dacă ai de gând într-un final să nu mergi spre acest telefon, nu merge nici spre A54. Este o risipă de bani.winking

| ReZiSTorr a răspuns:

Detin a52 simplu deci nu s.Sunt foarte multumit de el.Peste asteptari la banii dati

| RazvanC28 a răspuns:

Am un prieten care are A52s si este multumit!

| thebest909 a răspuns:

Salut, detin si eu un astfel de dispozitiv si iti pot spune ca sunt foarte multumit de el, merge fara nici o problema! Plus e printre ultimele telefoane care vin cu tot cu cap de incarcare.

| Anuseabusea a răspuns:

Telefonul e foarte bun