| PostolacheFlavius a întrebat:

Daca versiunea telefonului la bluetooth este 5.0 si al castilor sunt 5.2 se pot conecta? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Cu siguranta, da.
Pe scurt aceste versiuni sunt ca si la USB fie ca vb. de 2.0/3.0 /3.1 etc exista compatibilitate intre ele, este vorba in primul rand de viteza de transfer; in cazul bluetooth putem vorbi de 2 mari caracteristici: viteza de transfer date si raza de actiune.
Deci da 5.2 ar trebui sa fie compatibil cu 5.0

2 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Daa

| literallythesamebruh a răspuns:

Sigur că da. Am folosit și boxe portabile cu Bluetooth 5.3 la telefoane cu Bluetooth 2.0. Versiunile Bluetooth sunt compatibile între ele, indiferent de vechime.