| Xenoverse a întrebat:

De ce bateriile telefoanelor Samsung sunt de c***t, dupa un an si ceva de cand ai achizitionat un telefon Samsung, bateria incepe sa dea semne de oboseala, astept pareri.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Bateria unui telefon are nevoie de o intretinere aparte daca de ex. incarci desi telefonul dar il lasi mereu sa se descarce complet normal ca ea se va uza mai repede.
Si nu generaliza nu toate bateriile de Samsung sunt de rahat sunt cazuri si cazuri. Am un S6 de 5 ani nu am nicio problema cu bateria e ca in prima zi. Nu las bateria sa se descarce sub 15-20% si cand o incarc o incarc pana la 99%.

| Catrice a răspuns:

Îți recomand un telefon cu baterie durabila: Nokia 1100 laughing

| User23434 a răspuns:

Asa cum a spus si Cronofag, mai este si chestia cu suprasolicitarea. Telefonul este folosit zilnic, incarcat cel putin odata pe zi si poate lasat chiar peste noapte si cum bateria este cea in care se stocheaza curentul electric normal ca se uzeaza de la un timp dupa o folosire asa intensa.

| Cronofag a răspuns:

Sunt facute asa pentru ca să iei alt telefon nou.