| laura_7001 a întrebat:

De ce nu pot sa-mi instalez messangerul pe mobil (Nokia n 71).imi apare eroare de certificat, contactati furnizorul de servicii?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Verifica data si ora telefonului. Acestea trebuie sa fie setate corect.

Pentru a dezactiva verificarea certificatelor atunci cand instalezi o aplicatie, mergi in Menu >> Setari >> Aplicatii >> Manager aplic. >> aici selecteaza la Instalarea programe >> Toate iar la Verif. certif. mod conectat >> Dezactivata.
In cazul in care nici ulterior nu functioneaza va trebui sa apelezi la un service autorizat.