| Raduiomescu a întrebat:

De ce se blochează tastatura gboard când vreau sa scriu comentarii pe un telefon Motorola e7 power?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

N-am verificat, dar cel mai probabil modelul de telefon este unul vechi. Memoria RAM nu face față.

| Raduiomescu explică (pentru anonimg):

Se poate face ceva?

| anonimg a răspuns (pentru Raduiomescu):

Singura soluție este schimbarea telefonului.
Un telefon fabricat de curând va face face față tuturor solicitărilor uzuale, chiar dacă din punct de vedere hardware ar fi mai slab decât telefonul care îl ai acum.
Este o regulă nescrisă (dar ar trebui să fie scrisă) faptul că un telefon trebuie folosit doar timp de 3 ani (maxim 4 ani), după care trebuie înlocuit cu altul.

| Florian80 a răspuns:

Se stie ca Motorola are probleme mari de soft.deci vina este a producatorului