| alexsil05 a întrebat:

Detin un iPhone 12 Mini si auzisem ca seria de IPhone 12 nu se mai vinde in Franta din cauza faptului ca cica emite excesiv "Raditatii", imi poate spune careva ce sunt acele Radiatii? Sau daca sunt daunatoare sanatatii?

1 răspuns:
| Hyperion7 a răspuns:

Radiațiile sunt emise de toate telefoanele, însă din câte am auzit și eu, da, iPhone-urile 12 emit mai multe radiații decât limita maxima admisa.
Ceea ce înseamnă că daca stai toată ziua pe telefon, mai și vorbești la el, posibil sa dezvolți tumori canceroase la nivelul creierului.
Uite aici o explicație pentru radiații și cât de dăunătoare sunt:
https://cancer-code-europe.iarc.fr/......tii-exista