| yky69 a întrebat:

Din greseala fiica mea a sters de pe ecranul smartphone-ului iconita patrata verde cu receptorul de telefon (apasai pe ea si apareau cifrele pentru formarea numarului). Cum se poate reafisa? Mentionez ca nu mai apare nici pe desktop nici in paginile cu aplicatii. Multumesc.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu a sters-o, a muta to, caută in setari e acolo, si o muti pe ecranul principal, e simplu, o atingi cu degetul si o tragi pe ecranul principal.

| yky69 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am gasit-o in Setari - Aplicatii dar nu o pot muta pe decatop. Are activa functia "Fortare oprire" si alta functie "Stergere date".

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru yky69):

Nu o poti muta pe desktop asa cum zici, deoarece trebuiesc sterse niste aplicatii din ecranul principal ca nu mai are loc, vezi mută din iconite, gen: calculator, galerie, si o sa vezi ca vei avea loc sa il pui pe prima pagină, succes. Ce vârsta are fata? Sunte ti tatal sau mama ei?

| doctorandus a răspuns:

Despre ce fel de smartphone este vorba? Android, iOS, Windows?

| Alicezzz a răspuns:

O cauti in aplicatiile telefonului si ti apasat pe ea si o muti inapoi sa unde vrei pe ecran.

| yky69 explică (pentru Alicezzz):

Nu mai apare nici in Aplicatii.

| BB4Eva a răspuns:

Te duci la aplicația de contacte și jos ai mai multe rubrici. Apeși unde scrie "tastatură". happy