| katita a întrebat:

Doresc sa achizitionez un iphone 4 de la un baiat si mi-a spus ca nu-i mai merge cititorul de sim la el? ..se poate face? / afecteaza cu ceva funtionarea tel. dupa? si cat m-ar costa. Multumesc frumos

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Cititorul SIM citeste cartela telefonului.
Cum il probezi sa vezi daca functioneza pe telefon? Tu pentru ce-l cumperi? Pentru muzica? Daca are defecte ascunse datorate cititorului SIM? De ce nu l-a reparat el? Sunt banii tai, dar poti sa iei o teapa de zile mari.
Cat cere pe telefon?

| katita explică (pentru horia2012):

| horia2012 a răspuns (pentru katita):

Nu e mult, nu stiu ce sa zic, adauga pretul reparatiei si vezi daca e de accord sa-l primeasa inapoi daca ceva nu merge.

| valentino52 a răspuns:

80 lei m-a costat pe mine la un iphone 5

| katita explică (pentru valentino52):

Si pe mine m-ar costa mai putin?

| valentino52 a răspuns (pentru katita):

Nu cred ca ar costa mai putin neaparat, depinde la ce service mergi. Cititorul de microsim ar putea fi mai ieftin decat cel de nanosim sau poate au acelasi pret. Problema e cum a zis si horia, daca telefonul e codat cumva tu nu ai cum sa iti probezi cartela sa vezi daca iti merge in telefon decat abia dupa ce il repari.

| katita explică (pentru valentino52):

Ii zic sa mai lase din pret 400 laughing) ...si sa mi`l dea reparat sa vedem. daca ma ia cu vrajeala de aia ca nu il fac k nu`mi trebuie ..are ceva ascuns sigur ...nu e nici din pit sa-i sparg botu` oleaca laughing))

| einenebun23 a răspuns:

Normal ca poate afecta si functionarea telefonului. Eu sunt de parere sa nu il iei cu defectiuni mai bine mai asteapta si poate gasesti unul la fel care sa nu aiba probleme. Sa iti cumperi un telefon si sa il duci din prima zi la Service e putin iritant.