| MrNuggets a întrebat:

E adevarat ca cei care detin Samsung sunt considerati saraci?

Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

Da, impreuna cu cei ce detin iphone. Orice om care isi ia telefon in rate mai scump decat salariul lor de 3-4 ori, e un sarac cu arfe de smecher laughing

| MrNuggets explică (pentru StoicAnalysis):

Si dupa tot ei te iau la misto daca nu ai cel mai scump iPhone posibil

| StoicAnalysis a răspuns (pentru MrNuggets):

Te pisi pe ei. Oricum eu rad de ma *** pe mine cand vad asemenea idioti. N-au bani sa duca un trai decent, dar au datorii la telefoane, apartamente si masini. Sunt ratati si isi merita soarta.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Sa nu se inteleaga gresit totusi. Nu zic ca toti oamenii ce au iphone sau Samsung sunt saraci. Mai sunt oameni care isi permit sa isi ia. Pentru ei fiind jumatate de salariu sau maxim un salariu un telefon de genul. E u vorbeam strict de oamenii ce nu au o gandire financiara si au un venit mic.

26 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.In locul tau m-as uita la aceste videoclipuri, sa vezi cat de frumoasa e industria de metale necesare pentru productia telefoanelor plus a deee-urilor in general si ca sa afli semnificatia adevarata a cuvantului,, sarac''.

https://youtu.be/JcJ8me22NVs

https://youtu.be/25fQfCzCpxk

https://youtu.be/ipOeH7GW0M8

https://youtu.be/JxLHXHjpal8

| MrNuggets explică (pentru dullcat):

Tocmai am fost la o nunta unde toti aveau iPhone de la 11 in sus iar mie chiar ieri mi s-a stricat vechitura de iPhone 7 vechi ca naiba, m-am simtit rupt de realitate

| dullcat a răspuns (pentru MrNuggets):

Vei supravietui.laughing Persoanele decente pe care trebuie sa le ai langa tine (daca nu le-ai gasit mai cauta) nu dau doi bani pe astfel de lucruri materiale.

Eu am telefon la mana a 3-a, vechi de vreo 13 ani, cu touchscreen si baterie care se poate inlocui.Astept sa moara de tot si apoi imi cumpar second hand.Ar trebui sa doara pe oricine inima sa mai promoveze cumpararea si productia de telefoane noi dupa ce urmareste linkurile de mai sus.

| MrNuggets explică (pentru dullcat):

Acum scriu asta de pe tableta fratelui mai mic, adevarul e CA aveam acum telefon daca nu mi cheltuiam banii aiurea pe haine, mai trebuie sa repar SI dantura crying

| Frank51 a răspuns:

E foarte superficial să spui așa ceva. Sărăcia este atunci când nu te poți descurca deloc, nici măcar să-ți asiguri resursele minime de subzistență. Având în vedere că nu are mâncare, din ce bani își cumpără un om sărac telefon?

| johnnny123 a răspuns:

1. Considerați de cine?
2. Ce importanță are dacă cineva te consideră sau nu sărac?

În plus, mai bine să-ți permiți zece IPhone-uri și să umbli cu un Samsung decât să te afișezi cu zece IPhone-uri dar în realitate să nu ai bani nici să treci strada.

| Hyperion7 a răspuns:

Asta e o prostie...E o prostie să fii cine nu ești și să lași impresia că ești mai mult decât ai fi.
Adică care e farmecul să îți iei ceva ce oricum nu ți-ai permite? Un fel de "sa moară și capra vecinului"
Întrebarea mea este...chiar merita sa-ti etalezi valoarea pe care n-o ai?
Dar nu, daca ai Samsung, cum de altfel 3/4 din populația României are un Samsung, clar nu ești*
*-atat timp cât îți iei cel mai cel telefon și tu abia dacă ai 2 lei sa treci stradahappy
E greșit să judeci oamenii după ce telefon au, până la urmă nu suntem o țară de miliardari și se știu condițiile, chiar merita sa te dai mare?
Whateverrrr

| MrNuggets explică (pentru Hyperion7):

Nu stiu ce statistici ai facut dar unde locuiesc eu toti au iphone, chiar ieri am vazut la aeroport o pustoaica de 12 13 ani cu iPhone pro max

| Hyperion7 a răspuns (pentru MrNuggets):

Daca sunt cazuri izolate,asta e o altă mâncare de pește.
Acum sa fim serioși,la ce salariu minim avem +forța de muncă+nivelul de educație, nu își cumpără toată lumea iPhone. Uite, spre exemplu în Vaslui, in oraș, 3.5/4 numai Samsung au în mână,restul au fie iPhone, fie vreun Xiaomi.
Plus de asta, explica de ce sunt numeroase telefoane Samsung de vânzare pe olx(pentru că da, el e un pilon fiabil in acest caz).
Promovarea lor agresiva, disponibilitatea acestora la un preț redus(in oarecare măsură ) și resursele financiare nu foarte mari, îl fac pe om să aleagă Samsung.

| goguPatent a răspuns:

Ai Samsung si ti-e rusine?

| MrNuggets explică (pentru goguPatent):

Nope laughing

| goguPatent a răspuns (pentru MrNuggets):

Ahh, deci ai Iphone si ii crezi pe aia cu Samsung saraci?

| literallythesamebruh a răspuns:

Salut! Este o aberație pe care nu știu de unde ai auzit-o. Nu contează ce model de telefon ai. Atât timp cât îți faci treaba cu el, este complet irelevant. Mi se pare că trăim într-o eră în care telefonul a devenit o metodă de a te integra în societate, lucru total deplasat. Crezi că toți cei care au IPhone, de exemplu, sunt cei mai bogați oameni de pe pământ? Nu. Ei pun doar o pătură peste ceea ce sunt ei de fapt. Și nu, nu este un lucru rău să fii sărac, lucrul rău în această situație este să te dai ceea ce nu ești. Pe această cale, vreau să transmit un mesaj tuturor: încetați să judecați după telefoane, haine sau alte lucruri materiale. Nu luați niciodată în derâdere un utilizator Android doar pentru că vedeți un telefon care nu arată ca un iPhone de la exterior, nu aveți de unde știi ce ascunde acel telefon la interior.winking Mulți dețin telefoane Samsung mai scumpe decât IPhone-urile tuturor celor ce judecă, așa că nu ești sărac dacă deții Samsung. Sărac ești atunci când nu mai ai bani să plătești ratele la un telefon de care sunt foarte sigur că nu ai mare nevoie, dar trebuie să te afirmi cumva.

| Mihai0101 a răspuns:

NrNuggets mie sincer mi se pare ca esti penibil cu urmatoare intrebare!

| 47red a răspuns:

Unele modele având un raport calitate-preț bun nu prea cred. Pana la urma seria A nu prea se compara cu seria S dar sunt asemănătoare happy

| nevermind1234 a răspuns:

Ca sunt/em considerați săraci o fi adevărat. dar de către cine? cine are genul ăsta de opinii chiar nu merită atenția. Eu imi cumpăr mereu Samsung și ma ține câte 3-4, chiar 5 ani. de ce? pentru ca atâta timp cât am grija de el, si el isi face treaba chiar nu ma interesează alt aspect. Sunt lucruri mai importante pe care sa dau banii. Nu ceda in fața fițelor, ca pentru a fi in pas cu ăștia cu opinii de rahat, ar trebui sa schimbi gadgeturile luna de lună sa nu ramai in urmă. De banii ăștia mai bine pleci in vacanțe, te distrezi.

| ZokoZEW a răspuns:

Mai nou telefonul face pe om? Degeaba îți cumperi un telefon foarte scump.Deoarece trebuie sa ai grija de el... Daca i-ai spart display u, trebuie să plătești cam cat telefonul ca să îl repari. Funda te rog

| MrNuggets explică (pentru ZokoZEW):

Nu merita cersetorii funda happy

| ZokoZEW a răspuns (pentru MrNuggets):

In cazul tau daca ai Samsung poți să te sinucizi, ești o pierdere de viață, încă nu se rad prietenii tai că tu ai Samsung și ei au iPhone?

| MrNuggets explică (pentru ZokoZEW):

Nu am Samsung frustratule, SI doi la mana, nu exista verbul "a se rade"

| MrNuggets explică (pentru ZokoZEW):

De curiozitate cate clase ai?

| ZokoZEW a răspuns (pentru MrNuggets):

Boss. Nu cred că contează cate clase am, contează că la vârsta mea, gândesc mai ok decât gândești tu...Ți-am vizualizat întrebările de pe TPU și mi-am dat seama că ești doar un frustrat, care suferă de atenție, care își caută jumătatea dar nu și o găsește deoarece esti un schilod, tocilar fara viitor. Damn

| Cherciumihai a răspuns:

Eu prefer Samsung ca nu e asa de complicat de umblat pe el plus ca am mult mai multe functii