| octa221 a întrebat:

E normal la un iphone 12 pe care il am de 9 luni sa aiba 90 sanatate la baterie?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Că n-o fi nemuritor.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da deoarece ai multe aplicatii care consumă bateria, wifi ul inastagram Facebook

| dullcat a răspuns:

Da.Cauta sa nu il incarci la maxim si nici sa lasi bateria pana moare, ci minim pana la 30%.In rest fereste telefonul de soare direct sau caldura ridicata/scazuta si opreste internetul atunci cand nu stai pe el mai mult timp sau cand dormi.

| Frank51 a răspuns:

Ar fi fost anormal să nu aibă atât, cel mai probabil nici nu e la prima baterie.

| Hyperion7 a răspuns:

Daca l-ai utilizat Intr-un mod neglijent și ai epuizat și încărcat bateria la maxim, fi sigur că e
Daca nu ai făcut asta, nu, nu e normal.

| Ioana06i a răspuns:

Da, este normal ca bateria unui iPhone 12 să aibă o sănătate de 90% după 9 luni de utilizare.
Bateriile se uzează în timp și capacitatea lor poate scădea treptat.

| Alex4322 a răspuns:

IPhone 12-le tau este singurul telefon prost făcut de la 4 la 15. Mergea foarte greu avea lag in jocuri bateria ținea foarte puțin așa a fost și la mine și la prieteni