| KanezuY a întrebat:

Este adevarat ca la A5 2016, la Fast charging bateria tine mai putin decat la o incarcare cu un incarcator Samsung normal?

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Nu stiu de A5, dar S6 nu are nici o problema de genul.

Ce vreau sa spun este ca n-are o influenta proasta sau sesizabila din punct de vedere al bateriei. Noapte de obicei mi-l incarc fara FC, si ma tine chiar mai putin bateria, FC foloesesc dimineata daca uit sa-l pun la incarcat, de la ora 6 la 7:20 pot pleca linistit pentru ca e 100%.

2 răspunsuri:
| StefanCosmin a răspuns:

Da, deoarece la Samsung (din cate stiu eu), cu cat se va incarca mai repede bateria, cu atat se va duce de repede, acum nu stiu daca la a5 sau la toate modelele

| Gabriel_Andrei_2001_Zg8t a răspuns:

Nu! Am si eu un A5 2016 si nu am nici o treaba ma tine o si jumatate