| Gumalamanaazecea a întrebat:

Este adevarat ca smartphone-urile trebuie decodate in momentul achizitiei? sau poti face tu asta acasa? in ce consta decodarea? n-am avut pana acum un telefon cu android, urmeaza sa-mi iau zilele astea

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depine de unde il iei si cum vrei sa l folosesti. trebuie decodat doar daca il cumperi pe abonament si vrei sa il folosesti in alta retea

| Gumalamanaazecea explică (pentru suntserios):

Vreau sa imi iau Orange San Remo si eu am cartela de cosmote...ar fi vreo problema? am auzit diverse pareri...

| michael5813 a răspuns:

Daca il cumperi "la liber" fara abonament in retea atunci nu e nevoie de o decodare iar daca cumva este codat, decodarea o face magazinul gratuit fara cheltuieli suplimentare din partea ta!

| Gumalamanaazecea explică (pentru michael5813):

Da, la liber vreau sa il iau, pentru ca am deja abonament la cosmote.

| Eviix a răspuns:

Poti sa decodezi cand vrei.

| finicu a răspuns:

Eu am luat un Samsung Galaxy Y si au spus ca trebuie sa stau 15-30 min si apoi il pot lua. Acum depinde de unde il ei, ca eu l-am luat de la Germanos si nu m-a costat nimic sa il decodeze, l-am luat la 400 de RON cu abonament 6 euro pe luna.