| anonim_4396 a întrebat:

Explicati-mi,va rog frumos,mai pe intelesul meu, cum sa salvez link-ul unui videoclip de pe Youtube? Si nu ma luati cu apesi 'c+ctrl', etc.Mie spuneti-mi cuvintele intregi si sa inteleg si eu cum si ce trebuie.

14 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Exista mai multe posibilitati.
Prima, cea pe care o folosesc eu cel mai adesea e sa-i dau "like" videoclipului respectiv, apoi acesta va fi adaugat intr-un playlist "Videoclipuri apreciate" aceasta imi pare cea mai usoara metoda, deoarece vei avea o lista cu tot ceea ce apreciezi. Acum desigur, eu o folosesc doar pentru melodii.(Acum desigur pentru asta trebuie sa ai cont Youtube sau mai bine spus gmail, dar care nu cred ca mai este o problema)
O alta modalitate ar fi sa adaugi link-ul la favorite, acolo, in bara unde scrie link-ul ai in partea dreapta o stea, dai pe aceea stea si el se va salva in marcaje.
Si modalitatea la care ai facut tu referire:
1.Selectezi intregul text (dai click pe link pana este tot "textul" albastru"
2.Dai click dreapta, apoi "copy" sau apesi simultan tasta"ctrl" si "c"
3.Alegi unde vrei sa salvezi link-ul (notepad de exemplu) acolo apesi din nou click dreapta si dai "Paste" sau apesi simultan tasta"ctrl" si "v"
4.Salvezi modificarile aduse acelui fisier. (Daca este cazul.)

| Ralukafay a răspuns (pentru OldSoul):

Textul,adica denumirea videoclipului, apas pa ea?

| OldSoul a răspuns (pentru Ralukafay):

Trebuia sa precizezi ca vrei pentru telefon.
1. Apesi aici:
http://i.imgur.com/6bknYC2.jpg
2.Apoi dai aici:
http://i.imgur.com/FDhlZ5K.jpg
3.Alegi unde vrei sa inserezi linkul, apoi tii apasat pe "bara" de text, si apesi insereaza.
Sau varianta mai usoara daca vrei sa salvezi melodia sa-ti fie tie mai usor de gasit:
1. Apesi butonul incercuit (apreciaza):
http://i.imgur.com/kHqaEEo.jpg
2. Gasesti videoclipul la "videoclipuri apreciate" unde ajungi apasand prima data pe butonul incercuit cu 1, mai apoi apesi pe butonul 2:
http://i.imgur.com/0qbGAXN.jpg

| Ralukafay a răspuns (pentru OldSoul):

Ce nu intelegeti voi este ca eu v-am spus ca nu mai merge sa salvez link-urile, inainte merge, acum nu mai merge.

| Superior a răspuns:

Click pe link, selectezi toti, apesi Ctrl+c si cand vrei sa copiezi acel link undeva Ctrl+V. Apropo, scuze, dar e imposibil ca cineva ce are calculator sa nu stie macar atata...

| Ralukafay a răspuns (pentru Superior):

Pai asta e problema, ca nu imi mai arata link-ul, nu merge sa il vad.

| Superior a răspuns (pentru Ralukafay):

Esti pe PC sau telefon?

| floresdemayo a răspuns (pentru Ralukafay):

Încearcă să apeși tasta F11, pentru a-ți putea vedea linkul, probabil ai apăsat-o din greșeală iar pagina a fost mărită și linkul a zburat dincolo de ecran. ))

Pe urmă, copiezi linkul.
Te duci cu cursorul pe bara de sus și dai click pe ea, timp în care linkul se albăstrește. În timp ce ții curosul (mousul) pe linkul albastru, vei da copy.
Ex: http://imgur.com/a/Sk9tS

...iar "paste", deschizi o pagină în Word, unde îți salvezi toate linkurile.

Ar mai fi o variantă, poate cu ea trebuia să încep, unde nu mai e necesar să copiezi linkul!
Pasul 1: Caută steluța albastră pe bara de sus. Dai click pe ea.
Passul 2: Deschizi săgeata și alegi Bookmarks Toolbar
Pasul 3: Done
Ex:
http://imgur.com/a/Zwta0

Și, de câte ori vei deschide laptopul/Pc-ul vei găsi linkul permanent pe bara de sus:
Ex:
http://imgur.com/a/Fk17q

| Ralukafay a răspuns (pentru floresdemayo):

Am uitat sa mentionez ca eu le fac pe toate de pe un mobil.

| Ralukafay a răspuns (pentru Superior):

Pai tocmai ca eu nu umbu de pe un calculator, ci de pe u mobil.

| Ralukafay a răspuns (pentru Superior):

Telefon.

Răspuns utilizator avertizat