| Anaa939839393 a întrebat:

Hei. Am un iphone 12 care cateodata din portul de incarcare sau difuzor, nu imi dau seama se aude un sunet, un mic țiuit. Ce ar putea fi? Initial m-am gandit ca ar fi mizerie in portul de incarcare. Sunetul nu se aude mereu. Cel mai mult se aude cand e la incarcat timp se vreo 5-6 secunde. Nu tiuie mereu. Cand e scos de la incarcat, am surprins sunetul de trei ori.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate fi si de la incarcator.

| Anaa939839393 explică (pentru darrio2007):

Acum spre exemplu E la incarcat si nu se aude nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Din descrierea ta, sunetul ar putea fi cauzat de mai multe lucruri, inclusiv o problemă cu difuzorul sau portul de încărcare. Pentru a afla mai multe despre problema ta, ar trebui să contactezi asistența tehnică Apple sau să mergi la un magazin Apple pentru a verifica telefonul. Mult noroc!

| literallythesamebruh a răspuns:

Salut! Încearcă să schimbi încărcătorul. De preferat, folosește unul original.

| Anaa939839393 explică (pentru literallythesamebruh):

E incarcator nou, original

| literallythesamebruh a răspuns (pentru Anaa939839393):

Atunci poate fi o problemă cu portul de încărcare sau pur și simplu o problemă software. Cred că este de ignorat, dacă telefonul tău încarcă corect și nu se supraîncălzește.

| Anaa939839393 explică (pentru literallythesamebruh):

Totul e ok. De incarcat se incarca normal iar de supraincalzit nu… niciodata n am primit acel advertisment ca trebuie sa se raceasca.

| Cristyan1908 a răspuns:

Salut,până la urmă ce ai rezolvat? am și eu aceeași problema