| Mirabela_Lavinia_1997 a întrebat:

Hei. Astazi am cumparat un telefon de pe eMAG, nou, dar care nu functioneaza. Dupa cateva secunde de la deblocare, imaginea devine incetosata. Daca il blochez si il deblochez iar, isi revine iar cateva secunde si tot asa. Ce pot face? Ma puteti ajuta vă rog?! E un Huawei y6.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Conform legii ai 15 zile sa-l returnezi. Suni la ei si le spui. Ei iti vor spune ce sa faci (secompleteaza o cerere pe internet). Apoi faci copie dupa factura si garantie si pastrezi copia la garantie si originalul la factura. Celelalte le pui in cutie si cand vine curierul ii ceri o punga in care sa pui cutia. Au niste pungi cu autolipire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il dai inapoi.Suni si le spui problema si ca vrei sa il returnezi.Eu stiu ca pe site-ul lor scrie ca ai la dispozitie 15 sau 30 de zile. Poti suna si acum, imediat si va veni curierul sa il preia. Insa nu stiu cum iti va returna banii. Suni si te lamuresti.

| Lambru_Loredana_1992 a răspuns:

Nu il pastra. Du-l inapoi. Ai la dispozitie 24 ore.