| val31989 a întrebat:

Hei,buna! Imi poate spune si mie cineva... care e prefixul telefonic al judetului Calarasi?

7 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

Aici gasesti prefixele telefonice
http://www.travelworld.ro/prefixe/prefixe_rom.php

| val31989 explică (pentru PopAdrian):

Daca stii si ma poti ajuta ..de ce nu pot suna...adica nu ma lasa, chiar daca pun prefixul.(Sunt din R.Moldova)

| PopAdrian a răspuns (pentru val31989):

Din cate stiu cred ca mai trebuie sa pui un prefix pentru tara in care suni. Al romaniei este +40 ( 0040 ). Spor!

| val31989 explică (pentru PopAdrian):

Da,dar trebuie sa il mai pun si pe al Calarasiului? sau cum? puppy dog eyes

| PopAdrian a răspuns (pentru val31989):

Cam da, o sa ai o ingramadeala de numere, dar teoretic da. Acum am citit o intrebare similara cand cineva suna din RO in MD si a pus prefix tara + prefix judet + nr. telefon. SUcces!

| val31989 explică (pentru PopAdrian):

Ok.Iti multumesc mult! :*