| Criss197 a întrebat:

Hei. Mi-am instalat Skype pe android. Problema e ca atunci cand intru ceilalti nu ma pot vedea online, nu pot vorbi cu ei si nu le pot da video. Pentru ca nu primesc nimic de la mine. Stiti ce as putea face?

1 răspuns:
| Brotacelul a răspuns:

Verifica setarile telefonului - sunt unele care daca-ti intra in stand by te deconecteaza de la internet.
In ceea ce privesc apelurile pe skype, depinde de furnizorul de telefonie mobila - la Vodafone, de exemplu, VoIP este un serviciu cu plata - undeva la 3 euro/luna. Fara asta nu pot efectua apeluri prin Skype.