| sleier a întrebat:

Am un telefon LG G4C problema este ca are memorie interna de 8gb iar acum cateva zile am observat ca nu am memorie sa instalez o anumita aplicatie. Am vrut sa vad ce imi ocupa memoria si am observat ca acum telefonul are memorie TOTALA de 892mb deci nu memorie libera, libera am 127mb iar totatala 892mb. Ce s-a intamplat cu telefonul meu?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

S-a întâmplat că pe ăia (vorba vine) 8 GB de memorie flash pe care se laudă că o are, se instalează și sistemul de operare (Android cât o fi), plus aplicațiile implicite (alea de care nu poți scăpa nicicum). Ce mai rămâne, mai ai și tu loc de două-trei jocuri și gata.

| sleier explică (pentru mihai69):

Nu intelegi. Avea 8 gb memorie toatla cu tot cu alplicatiile alea. Dar acum are memorie totala 892 mb. Nici poze nu pot face.

| anonimg a răspuns:

Trebuie sa ai 8192 mb (adica 8 gb). Nu exista telefon care sa aiba doar 892 mb(decat cela care nu sunt smartphonuri).
Mai verifica incaodata memoria.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Du-te la operatorul tau si roaga pe cineva de acolo sa iti verifice telefonul si eventual sa iti mute pozele de pe telefon pe card, daca ai.