| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, cum se poate bloca un număr de telefon și cum poți opri notificările celor blocați? Adica dacă sună persoana blocată, să nu-ți mai apară la recente sau să licăre led-ul de notificări. Ofer funda.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate telefoanele au optiunea de "BLOCHEAZA" atat l-a sunat cat si la mesaje.
Trebuie doar sa cauti modelul telefonului tau si sa vezi ce trebuie sa accesezi, ca acel numar sa-l blochezi.
Dupa blocare, daca suna persoana blocata nu-ti mai apare tie nimic, nicăieri.
Asadar nu vezi si nici nu stii daca mai suna, fiindca nu se mai trimit notificari.

| CIaudiu a răspuns:

Https://play.google.com/store/apps/details?id=com.callapp.contacts
Opresti notificarile la aplicatie si nu le mai primesti.
Jassmina iar da raspunsuri fara sa aiba habar de ceva. Eu am blocat un numar si tot primesc notificare ca acel numar a incercat sa ma sune.
Iti iei o aplicatie separata si ii opresti notificarile. Simplu si eficient pe orice device.

| Zuzu1991 a răspuns:

"acum 41 minute | Laurentiujr a întrebat:
Hei TPU, cum se poate bloca un număr de telefon"
dai cu telefonul (tau) de pamant... MAMA LUI de provocator nenorocit big grin
sper sa faci un video sa vedem si noi rolling on the floor

| danbnz a răspuns:

Opresti notificarile din "call block settings" sau deviezi toate apelurile respectivului catre casuta vocala pe care o dezactivezi.