| Panteraa a întrebat:

Daca sunt la Orange prepay si merg in alta tara o perioada si imi incarca cineva de aici din tara telefonul cu un euro in fiecare luna fara sa il folosesc pierd numarul? Stiu ca se pierde dupa nu stiu cat timp daca nu folosesti cartela, dar daca totusi o incarc cu cate un euro si nu folosesc mai pierd numarul?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îl pierzi!

| REMiXDJ a răspuns:

Nu al pierzi, insa trebuie sa reincarci cu 3 euro pe luna - asta e minim.

| Aube a răspuns:

Nu il pierzi daca nu o folosesti. Il pierzi daca expira si creditul, dar mai ales perioada de gratie.

| Aube a răspuns:

Uite aici un exemplu: https://www.eminute.ro/prices.php
Incarci cu 4 sau 5 euro si ai 180 sau 300 zile de gratie. Cu o reincarcare poti sta linistit 1/2 an sau un an.