| Biencuta_Bianca_1999 a întrebat:

Heii! Am un telfon Samsung Galaxy Ace
Intrebarea 1 : Mia aprarut intr-un colt "Mod de siguranta" cum as putea sa o dezactivez?
Intrebarea 2 : De curand cand vreau sa dau pe "Magazin Play" imi arata :Eroare de server", ce as putea sa ii fac?
Nu e neaparat nevoie sa raspundeti la amandoua deodata.
Dau funda :-3

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

1. Inainte de solutie iti spun ca ai niste aplicatii pe telefon care impiedica functionarea corecta a OS-ului. Ar trebui sa detectezi acele aplicatii si sa le dezinstalezi. Asadar, sa trecem la solutie

Inchide telefonul -> scoate bateria pentru aproximativ 1-2 minute, pune-o inapoi, redeschide-l -> vezi daca ti-a iesit telefonul din Safe Mode.

2. Settings -> Applications -> All -> cauta Play Store si dai Clear Cache si Clear Data -> du-te inapoi in aplicatia Magazin Play si aceasta ar trebui sa se reinstaleze.

S-ar putea ca tu sa-ti fi sters si contul de gmail. Settings -> Sync -> Aplicatia Google -> Create a Google Account. Sau du-te in Mail si cauta o optiune Activate.

Nu garantez pentru cele 2 de mai sus ca vor si merge. Daca nici asa nu functioneaza, singura solutie ce-ti ramane ar fi sa dai o resetare la setarile din fabrica.