| ℓαdу a întrebat:

Heii TPU! Va rog din suflet ajutati.ma. Aseara mi.am pus telefonul la incarcat. [ Samsung Galaxy Mini 2 ], iar acum nu se mai deschide. adica se deschide si scrie SAMSUNG GALAXY MINI 2 Seria. Si sta asa numai merge, ce sa fac? Va rog ajutati.ma.

P.S : E nou l.am cumparat acum 5 zile. Va rogggggg Ajutatiiiiiiiimaaaaaa crying((!
Fundaa! puppy dog eyes

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai scos si bateria din el?

| ℓαdу explică (pentru darrio2007):

Daa! crying

| darrio2007 a răspuns (pentru ℓαdу):

Mergi la ei.Este in garantie si se rezolva.Si eu am schimbat placa de baza la al meu.Merge mai bine.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu metodele explicate la linkul :
http://www.hard-reset.com/samsung-gt-s6500-galaxy-mini-2-hard-reset.html

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau duci telefonul la un Service ( preferabil la magazinul de unde l-ai cumpărat, SPER că ai garanţie la el ).

Toate cele bune.

| TheDifference a răspuns:

Posibil sa fie o problema din sistemul de operare. Porneste-l in recovery mode si reseteaza-l la setarile din fabrica. Daca tot nu merge sper ca ai garantie.

| ℓαdу explică (pentru TheDifference):

Cum adiica recovery mode? :-s laughing). Ca nu merge delocc! Nu se deschide deloc. Doar se deschide si scrie Samsung Galaxy Mini2. ATAT! sad

| TheDifference a răspuns (pentru ℓαdу):

Cand vrei sa il pornesti ti apasat SI pe butonul "home" adica ala din mijloc laughing) apesi pe cel de pornit si pe cel home in acelasi timp. Daca mai tin bine minte laughing) o sa iti apara ceva gen bios cum e la pc. Daca nu te descurci cauta pe google cum se porneste un telefon in recovery mode

| Raptorz a răspuns:

1.Pai folosesteti garantia.
2. Poate ca era defect din fabrica si te intorci la 1.
3.Incearca sa il scoti de la incarcat sa ii scoti bateria o pui inapoi si vezi daca functioneazahappy Bafta eu vreau sa imi cumpar Samsung galaxy minibig grin

| ℓαdу explică (pentru Raptorz):

1. Da. Am sa ma duc la Orange happy
2. Nu cred.
3. Am incercat tot. Dar tot nu merge crying

| Jijell a răspuns:

Se numeste "Soft Brick". Este o problema a sistemului de operare a telefonului.

Telefonul nu este stricat, se poate iesi din asta. Dar din moment ce e nou, eu zic sa-l duci la garantie si sa-i lasi pe baietii de la Orange sa-si bata capul cu el. happy

| M4SOnIC a răspuns:

Du`l la service sau la garantie trebuie facuta o resoftare am pati`to si eu cu un S2

| extremeeeee a răspuns:

Pai daca ai garantie du-te si o sa til faca.

| Petrisor_Narcis_1997 a răspuns:

Incarcatorul...Și mie imi facea asa si aveam o problema cu incarcatorul. Uita-te sau poate este de la baterie. Poate sa deplasat putin si nu mai face contact cu baterie.