| R9kitty a întrebat:

Hello, TPU! As avea o intrebare. Dupa codul scris pe o cartela SIM (Orange) se poate afla numarul de telefon? Nu pot sa o pun in telefon si sa il aflu pentru ca e putin deteriorata si nu merge. Va rooooog, e important! Multumesc!:*

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil la un Orange shop iti pot spune si numarul.

| R9kitty explică (pentru suntserios):

Pff...ok, o sa incerc asa daca nu se poate in alt mod. Multuu:*

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar trebui să se afle numărul de telefon după seria cartelei respective.
Pentru asta TREBUIE să mergi cu cartela la un Orange Shop şi le spui că NU mai funcţionează : o să ţi-o schimbe şi îţi dă o cartelă NOUĂ cu acelaşi număr.

Dacă întrebi doar numărul care corespunde acelei cartele, NU cred că o să ţi-l spună!

Toate cele bune.