| konon a întrebat:

Help. Nu imi merge sa descarc nimic nici sa fac poze cu telefonul... imi cere card...ce sa fac sa mearga?

Răspuns Câştigător
| Tudor_Daniel_1993 a răspuns:

Din cate stiu eu Galaxy Ace nu are card intern. Verifica la setari> SD card, acolo trebuie sa ai o optiune mount/unmount SD card (e posibil sa ai cardul detasat)
Daca nu... incearca cu alt card SD, daca stii ca e bun cardul, problema ar putea fi l-a telefon

7 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Cumpei un card MicroSD, pe care il gasesti in toate Supermarketurile si magazinele de elctronice.

| fuzzer a răspuns:

Ai nevoie de un card, nu ai sufiecienta memorie, pentru ca pozele si ce mai vrei tu sa fie stocate in telefon.

| konon explică (pentru fuzzer):

Pai nu am nimic in telefon... pur si simplu nu ma lasa sa fac ninic fara card. macar o poza si telefonul estr gol

| Tudor_Daniel_1993 a răspuns (pentru konon):

Smartphone'urile astea mai ieftine ( galaxy ace, Vodafone smart etc) nu au card intern. memoria interna este folosita EXCLUSIV pentru aprlicatii. daca ai vazut telefoane cu 4GB, 8GB memorie interna, acela este cardul intern, mai un sptiu de stocare pentru datele aplicatiilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu mai are telefonul memorie. Ia un card

| piratuu a răspuns:

Nu mai ai suficienta memorie.Cumpara-ti un card.

| konon explică:

Am Samsung galaxy ace