| MYK3 a întrebat:

Am si eu o intrebare:
Ieri mia sosit comanda de iPhone 5 (64 GB Black) si merge superb, problema e urmatoarea:
Telefonul mi la adus cineva din USA de la o firma numita AT&T si este blocat pe AT&T, eu am cartela Cosmote si nu o citeste, as vrea sa il deblochez dar nu stiu cum, jailbreak de IOS 6 nu am gasit si daca am vazut ceva era pentru versiunea de 16 GB nu 64 si oricum nu mergea, daca stiti voi cum si mati ajuta v-as multumi 5 minute incontinuu

Răspuns Câştigător
| Eidriana a răspuns:

Pai jailbreak oricum nu inseamna neaparat decodare. Pana sa apara o solutie poti astepta mult si bine. Si eu mi-am luat un iPhone 4 din state de la AT&T iar o perioada l-am decodat cu Gevey. Dar i-am dat update la un moment dat si din IOS 4.3.5. am ajuns la IOS 5.0.1. Nici azi nu cred ca s-a gasit o solutie pentru aia.
Era vorba intr-o perioada ca cei de la AT&T iti decodeaza telefonul daca nu mai e sub contract, l-am trimis mail intr-un final, dar pana m-am dezmeticit eu sa le trimit ei si-au schimbat politica si nu decodau celor care nu nu sunt clientii lor.
Intr-un final m-am enervat si am zic ca nu am ce face decat sa platesc pentru o decodare.
Dar pentru aceasta la orice magazin de telefoane second imi cereau 500 de lei.
Am cautat si pe net si tot pe la 200 de dolari gaseam.
Intr-un final am gasit site-ul urmator: http://www.gsmliberty.net/shop/permanent-apple-iphone-unlock-p-1477.html
care mi l-a decodat pentru 100 de dolari sau vreo 85 de euro, pe vremea aceea undeva la 330 de lei. Doar ca au zis ca il decodeaza in 3 zile lucratoare si am asteptat cam vreo 10 zile. In timpul asta tot le-am trimis mail ca astept si sa imi dea banii inapoi daca nu-s in stare (deci niste nervi ca desi gradul de incredere al site-ului era ridicat tot ma simteam fraierita); totusi au reusit intr-un final si am fost fericita.
Pt iphone 5 ny situ cat cer dar oricum poti verifica inainte sa vezi cat e si daca iti permiti sa faci o astfel de investitie.
Daca nu cauta sa vezi daca a aparut cartela gevey pentru iphone 5. Dar si asta poate fi scumpa daca e la inceput si poate deveni inutila daca la un moment dat apare o noua versiune de IOS. Cea mai sigura solutie e decodarea permanenta. Succes.

10 răspunsuri:
| bogdan1023 a răspuns:

Sa stii ca Samsung Galaxy S3 este mai bun nu este blocat eu am unul si pariez pe ce vrei ca merge mai bine decat un IPhone 5.Am verificat pe GSMArena si S3-UL este mai bun.Mult noroc in continuare!

| MYK3 explică (pentru bogdan1023):

Lasa-ma cu vrajeala aia, eu am avut S2 si e un jaf la fel si S3, nu am chef dupa 3 zile sa imi dea inchidere fortata rolling on the floor nu poti compara China cu USA

| MYK3 explică (pentru bogdan1023):

Samsung e jaf fata de iPhone

Răspuns utilizator avertizat
| MYK3 explică (pentru gorlan):

Stiu, dar oricum nu ai ce sa le explici la cei cu Android, eu am incercat de multe ori dar tot tiimpul se ofenseaza si nu acceptalaughing

| bogdan1023 a răspuns (pentru MYK3):

Bah am eu S3 si un Priten are IPhone 5 Si merge mai bine S3 meu ma lasi......Si eu l-am luat de la Samsung magazin cu 30 de milioane

| MYK3 explică (pentru bogdan1023):

Lasa ba vrajeala asta, daca ai tu S3 nu inseamna ca e mai bun ca iPhone 5, S3 are lag, merge rau, se blocheaza, e urat, e un telefon de nimic in comparatie cu i5. rolling on the floor

| bogdan1023 a răspuns (pentru gorlan):

Hai ma am avut si eu iphone dar mai bun s3 oricearfi

Răspuns utilizator avertizat
| Mihai84 a răspuns:

Poti incerca prin decodarea telefonului.Du-te la Cosmote sau unde vrei tu.Doar ca, costa vreun 150 lei, cel putin in Braila.