| Marciuc_Ionel_1996 a întrebat:

Vreau sa stiu niste pareri sincere despre Allview P6 Life! Doresc a il cumpar dar am nevoie de niste pareri despre acest telefon.Cum merg jocurile pe el ( gen asphalt 8, fifa 15 etc.)? Cum face pozele/ filmeaza? Cum merge pe net? Care e memoria ramasa din cei 8Gb (un numar concret)?
Multumesc anticipat TPU!

1 răspuns:
| FlorinCiokan a răspuns:

Salut.
La un pret de 399 lei pe care il are la eMAG nu il cumperi pentru gaming.
Are doar 1GB Ram. O sa ai lag in Asphalt 8 am detinut telefonul si aveam lag. Fifa 15 nu am incercat.
Din 8GB Stocare mai ai 7GB.
Dar se ocupa memoria si din cauza Ram-ului putin ( am patit ).
Daca vrei telefon pe care sa il tii sa nu ai probleme cu el cumparati-l cu macar 2GB Ram si 16GB Stocare!
Uite aici o super oferta la un super telefon de acesti bani
-http://www.clickshop.ro/......ite-white/
E doar 100 lei mai mult si merita de 10 ori cumparat mai mult ca P6Life!
Eu daca as fi in locul tau l-as cumpara rapid. am achizionat si eu altceva si cand l-am vazut mi-a parut rau ca nu l-am cumparat pe asta.
Nici sa nu te mai gandesti la P6 cand poti cumpara asta cu doar 100 lei in plus