| December2023 a întrebat:

IOS 10 sau 12 este mai stabil pe iPhone 5s? dar pe 6? Iar la performanta iOS 10 sau 12 este mai performant in jocuri pentru 5s SI 6?

1 răspuns:
| SuNaM a răspuns:

Din câte știu eu, iPhone 6 primește doar iOS 10. Nu mai are update uri după. De cinci nu se pune problema. Fix azi am vrut sa cumpăr unul și nu mergea nimic pe el din cauza asta. Dacă vrei iPhone sa fie ok acum, ar fi doar iPhone X care are încă update la iOS și anul asta. Restul nu prea mai merg