| anonimbuc21 a întrebat:

IPhone 13 are in componenta sa încărcarea fast charge?
Cati w trebuie să aibă încărcătorul?'

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Incepind cu iPhone 12 au bagat si incarcare wireless, deci 13 se poate incarca si asa.
Citi wat trebuie sa aiba incarcatorul? Ia si tu unu de 20 wat, asa cum are acum Apple la vinzare.
Au scos toate care erau, si acum cel mai mic este ala de 20 wat.Dar poti incarca cu orice charger.
Daca ai unu mai mare de 20wat telefonul nu te gindi ca se va incarca mai repede, pentru ca nu chargerul pompeaza curent in bateria telefonului, ci telefonul trage curent din acel charger.

Asa ca si del pui la un carger de o suta de wat is bani irositi. E ca si cum ai trage apa cu o pompa dintr-un lac, apoi duci pompa intr-o mare si te astepti la ce? Sa traga pompa mai multa apa sauc e? laughing Va trage exact aceiasi cantitate de apa, ca atit poate acea pompa.

| literallythesamebruh a răspuns:

Nu știu neapărat dacă o poți numi încărcare rapidă. IPhone au rămas sub absolut orice adversar când vine vorba de viteza de încărcare.

| gabriel2004o a răspuns:

In teorie da dar nu
In specs scrie că are dar 20w e puțin(Exact ca la Opeluri când vezi butonul sport).La pret de iPhone 13 sunt alte telefoane care incarca lejer și cu 100w.
Așa ca nu îți cumpăra un încărcător de 20W ca aurnci banii pe geam