| NataLee a întrebat:

La cât timp va schimbați telefonul?
Ce telefon aveți acum?
Eu nu prea am ținut nici un smartphone pentru foarte mult timp

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La fiecare 2 sau 3 ani, asa cum este contractul.

| Mosotti a răspuns:

De ce l-ai tot schimbat? Ca mergea f bine si cel din urma, mergeau toate aplicatiile pe el.

| NataLee explică (pentru Mosotti):

Ori era prea mare, sau nu aveau orgonomie, ori nu imi placea interfata ui, ori aveau telefoanele buguri. Ori ma atragea altul. Da stiu nebuneala

| Mosotti a răspuns (pentru NataLee):

Te atragea altul, dar nu e problema, aia e.

| dullcat a răspuns:

Cand se strica.Nu dau doi bani pe mandria de a detine nu stiu ce ultim model de telefon, mai ales cand am vazut ce presupune manufacturarea lor.Momentan am un telefon la mana a treia.Are vreo 10 ani vechime, touchscreen, baterie care se poate schimba imediat.Nu se mai fac din astea, 'cuz planned obsolescence+consumerism.

https://youtu.be/R5dMjScnr84?si=lpis1R4sXzaXl6P4

https://www.youtube.com/......tps?/watch

https://www.youtube.com/watch?v=JxLHXHjpal8&t=2s

https://www.youtube.com/......tps?/watch

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Anual îl schimb, în momentul de fata dețin iPhone 15 PRO MAX cu memorie de 1 TB

| NataLee explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Si cum ti se pare telefonul?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru NataLee):

Smecher frate, e top

| gabicoo a răspuns:

Am Nokia cu butoane! Din 2010 și încă merge bine!

| CleanHeart a răspuns:

Îl schimb la 5 ani și le păstrez pe toate

| timidu89 a răspuns:

Când e pe ducă îl schimb doar. Am avut huawey mate 20 lițe care l'am schimbat după mai bine de 3 ani. Nu ma mai ținea mult bateria. Acum am Samsung A53 5g. Nu dau pe un tel mai mult de 1500-1600 lei niciodată. Te sfătuiesc sa nu îți cumperi chinezării, huawey ul meu nu prea merge cu wifi, tot cade semnalul.

| Celdrept a răspuns:

Imi schimbam din 2 in 2 luni telul aveam probleme, dar imi si permiteam luxul asta, m.am maturizat si nu mai ma intereseaza telefoane ultimul racnet, am un jaf de telefon ca m-au nenorocit pacanelele.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Am iPhone 11 Pro de la mama la buyback. Tine bine!

| painecuzahar a răspuns:

Am un iPhone 8 de cand a aparut laughing imi iau un 13 in curand.