| MrNuggets a întrebat:

Merita sa dau 1500 lei pe iPhone 12 mini second hand baterie stare 83%? iPhone 11 e prea vechi

14 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Pentru mine nu merită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. La banii aia poți lua Samsung A71 nou.
Nu sunt fan telefoane second-hand. Și nu sunt fan al firmei cu mărul muscat. Pot avea tot felul de probleme, pot fi furate, etc. Iar treaba cu 83% baterie, e deja prea fumata, când se știe că băieții de la Apple fac update-uri speciale, ca în spate sa ruleze mai multe aplicații, special că durata de viata a bateriei sa scadă. Deci 83% baterie la un model de telefon asa vechi, e deja sf.

| MrNuggets explică (pentru anonim_4396):

Pentru tine e vechi si iPhone 14 nu? Am avut Samsung și a fost cea mai proasta experiență

| literallythesamebruh a răspuns:

Nu. După ce că are sănătatea 83%, bateria lui IPhone 12 mini este foarte mică. De banii ăștia îți iei un Android net superior, chiar nou. Și la second-hand, dacă te descurci, găsești ceva mai bun.

| MrNuggets explică (pentru literallythesamebruh):

Ce inseamna net superior? SI cam am experiență proasta cu samsungurile

| literallythesamebruh a răspuns (pentru MrNuggets):

Net superior:
- ecran mai bun
- baterie mai mare cu încărcare mai rapidă
- mai multă memorie (bănuiesc că ce vrei tu să cumperi avea 64 sau 128gb memorie, 128 nu e puțin dar se poate și mai bine)
- mult mai multe posibilități pentru că ești în câmpul android
- mufă type-c pentru încărcare etc etc etc.
Poți găsi cam ce gaseai și pe acel IPhone, în afară de camere. Nu vreau să îți recomand eu un telefon anume. Îți propun să te uiți pe net și să analizezi piața. Cu siguranță vei găsi ceva bun, și nu neapărat Samsung. Nici eu nu empatizez așa mult cu acest brand.

| 4evergentleman a răspuns:

Mai bine ia-ți Samsung s21

| trophin a răspuns:

Nu sunt fan iphonee... dar cu banii aia poti cumpara cu totul altceva

| MrNuggets explică (pentru trophin):

Păi am nevoie de telefon bai nene

| EliLeli a răspuns:

Nu.

| Florian80 a răspuns:

Nu merita
Dupa ce bateria scade la 75% poti sa l vinzi si tu ...doar ca nimeni nu o sa ti.l mai cumpere

| 47red a răspuns:

Mai bine 11 nou la 2000 si ceva in opinia mea daca tot vrei iphone, diferenta e doar ca 12 le are oled in loc de ips lcd, un update in plus si bateria mai mica cu vreo 300mAh sau poti sa iti iei a34 ori a54 cu 8gb ram, seria A nu mai e atat de nasoala zic din propria experienta mai ales ca ai tot 4 ani de update-uri software si 5 de securitate. La fel de bine recomand si seria Redmi de la Xiaomi.

| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns:

Merita cum sa nu dar ATENTIE verifica foarte atent detalii defecte ascunse eventual si bateria testeazo pe Youtube sa nu te trezesti ca tine 5 min...

| 43tr a răspuns:

Mai bine mai pui ceva și iei un android bun, prețul pare dubios pentru un asemenea iphone